Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Regulamin Listy TOP80s Bohlen & Anders Dance Chart
#1
Lista Top80s Bohlen & Anders DC została stworzona w celu przypomnienia i prezentowania tanecznych przebojów autorstwa Dietera Bohlena i Thomasa Andersa, które dominowały na parkietach dyskotek od lat 80s do chwili obecnej.

Zasady doboru piosenek oraz głosowania na nie określone są Regulaminem Listy (choć zdajemy sobie sprawę, iż zapewne będą się mogły zmieniać w przyszłości).

UWAGA ! Start Nowej Listy !

Lista TOP80s B&A DC rozpoczyna swoje "startowe" notowanie od 10-ciu losowych piosenek wybranych przez Administrację TOP80s.

Głosowanie zatem w 1-szym tygodniu odbywa się TYLKO i wyłącznie na piosenki z Listy (10 pozycji) – tak, aby już do 1-go notowania ułożyła się ich prawidłowa poparta głosami kolejność. W tym pierwszy "właściwym" natomiast notowaniu trzy piosenki z najmniejszą ilością głosów wypadną z listy i będą zamienione w *analogicznej kolejności przez pierwsze trzy piosenki z Poczekalni (złożonej z propozycji słuchaczy itd.) na które od pierwszego poniedziałku po starcie listy, tuż przed prezentacją na audycji – również będzie otwarte głosowanie.

*analogicznej = tzn. spadają piosenki z miejsc 8,9,10 Listy zastępowane przez piosenki z miejsc 1,2,3 z Poczekalni.

Piosenki które wejdą na Listę z Poczekalni poddane będą już zasadom listy tj. użytkownicy na nie głosują i albo przemieszczają się na liście w górę, albo jako piosenki z Listy wypadają z uwagi na uzyskanie najmniejszej liczby głosów. Nie ma zatem takiej fizycznie możliwości, aby pierwotnie piosenka wychodząca z Poczekalni trafiła na listę wyżej  jak na poz. Nr. 8.

Każde notowanie Listy składa się z 10 piosenek ułożonych wg kolejności głosowania oraz z 3 piosenek z poczekalni do Listy - czyli pierwszych trzech propozycji które otrzymały największą ilość głosów (w przypadku jeśli piosenki uzyskają równą ilość głosów - wchodzi nagranie, które zostało wcześniej dodane do propozycji itd.).

Poniżej podajemy listę wszystkich wykonawców dopuszczonych do propozycji na listę Top10 Bohlen & Anders DC:

- MODERN TALKING
- C.C. CATCH
- BLUE SYSTEM
- DIETER BOHLEN
- THOMAS ANDERS


NAGRANIA THOMASA ANDERSA WSPÓLNIE Z INNYMI WYKONAWCAMI:

- Anders | Fahrenkrog
- Thomas Anders & Florian Silbereisen
- Die HelleWecKs Mit Thomas Anders Und Sistanova
- Kamaliya Feat. Thomas Anders
- Kasia Nova Feat. Thomas Anders
- Omid Feat. Thomas Anders
- Sandra Feat. Thomas Anders
- Sound-Chateau Feat. Thomas Anders
- Alex Christensen Feat. Thomas Anders
- Hand In Hand All Stars

PSEUDONIMY DIETERA BOHLENA, ZESPOŁY I NAGRANIA W KTÓRYCH WZIĄŁ UDZIAŁ:

- Countdown G.T.O.
- David Bernhardt
- Die Westkurven-Fans
- Mac Mono Crew
- Mamis Lieblinge
- Marcel
- Marcel Mardello
- Monza
- Rene D’Angelo
- Ryan Simmons
- Steve Benson
- Sunday

PSEUDONIMY THOMASA ANDERSA I NAGRANIA W KTÓRYCH WZIĄŁ UDZIAŁ:

- Chain Reaction
- Headliner
- Music Team Germany
- Phantomas

INNI WYKONAWCY:

- Achim Thiele
- Ady’s Keyboard Selection
- Andreas Cramer
- Ann Turner
- beFour
- Bernhard Brink
- Bernd Cluver
- Bernie Paul
- Bino
- Blue
- Bonnie Tyler
- Cheyenne
- Chris Norman
- Chris Norman Project
- Christian Schwarz
- Chrissy
- Christine Lenz
- Christopher John Band
- Cinderella
- Conny & Jean
- Dallah Lavi
- Debbie Hold
- Engelbert
- Errol Brown
- Geff Harrison
- Gudrun Laos
- Hannes Schoner
- Helmut Frey
- Holger Hoffmann
- Howard Carpedale
- John Christian
- Jurgen Berger
- Les McKeown
- Lift Up
- Lory „Bonnie” Bianco
- Love Collection Starring Jean Sharon
- Lucas Cordalis
- Lutz Wollersen
- Man-X
- Marc Harris
- Marianne Rosenberg
- Mark Medlock
- Matthias Reim
- Mehrzad Marashi & Mark Medlock
- Marta Sanchez
- Mary Roos
- Moving Heroes
- Nino De Angelo
- Norman Sanders
- Oliver Lucas
- Penny McLean
- Peter Alexander
- Pier 21
- Rex Gildo
- Richie West
- Ricky King
- Ricky Shayne
- Roger Whittaker
- Roland Kaiser
- Roy Black
- Secret Star
- Sheree
- Smokie
- Susan & Chris
- Thomas Forstner
- Tania Stein
- The Three Degrees
- TNT
- Tommy Gold
- Tommy Steiner
- Tony Holiday
- Tony Wegas
- Touche
- Ute Schonherr

oczywiście chodzi o nagrania WYŁĄCZNIE W ZAKRESIE produkcji / autorstwa Dietera Bohlena i Thomasa Andersa.

Zasady ogólne głosowania na Listę, Poczekalnię oraz Konkursy specjalne:

Każdy odwiedzający Nasze Forum i stronę może oddać swoje głosy na Listę codziennie (raz na dobę – do północy) na różne od siebie piosenki. Nie dotyczy to dni w których listy są zamykane (grane) i otwierane nowe notowania. Wtedy można oddać głosy przed i po – w trakcie doby.

W trakcie głosowania aktualne notowanie pozostaje niejawne. Głosowanie zamyka koordynator/moderator Listy, w Piątek o godzinie 19:00. Zestawienie  Listy TOP80s B&A DC  prezentujemy w tym samym dniu od godziny 22:00 na antenie Naszego radia TOP80s, zaś po zakończeniu około godziny 23:00 otwarte zostaje nowe głosowanie na kolejne, nowe wydanie listy.

Każdy  z uczestników zabawy w „Listę” może oddać/lub nie:

1. Fizycznie jeden głos na TAK (jeśli chce poprzeć konkretną piosenkę z Listy)

W głosowaniu na Listę – aby nie psuć innym uczestnikom zabawy itd. – upraszamy o rozważne i przemyślane oddawanie głosów na Listę jak i Poczekalnię propozycji do Listy. Nie ma obowiązku wykorzystania wszystkich głosów  – ile oddacie głosów na TAK – zależy tylko od Was.

Każdy z uczestników może także oddać jeden głoś na TAK (głosuj) w głosowaniu na piosenki – propozycje z poczekalni (jest tyle głosów ile zgłoszonych propozycji – głos na poszczególną piosenkę można oddać lub nie (czyli np. poprzeć tylko swoje typy). I na te piosenki z Poczekalni głosować można raz na dobę przez 5 dni (od Poniedziałku do Piątku).

Status "super zgadującego" można wygrać w konkursach „specjalnych”, prowadzonych podczas audycji Lista Przebojów Top80s B&A DC. W przypadku każdej z list jako pierwszy ustalony – będzie to konkurs typowania trzech piosenek z miejsc: 6, 3, 1, który rozpoczyna się wraz ze startem listy w Piątek o godz. 22:00 i trwa do czasu rozpoczęcia prezentacji piosenki z pozycji 7.

Drugim konkursem ogłoszonym podczas trwania Listy przebojów będzie typowanie 3-ch piosenek z poczekalni, które wejdą na listę. Konkurs rozpoczyna się w momencie prezentacji nagrania z pozycji 8 i kończy wraz z rozpoczęciem prezentacji nagrań z poczekalni.

Nagrodą za np. poprawne „typowanie” jest możliwość dodania dodatkowego nagrania do propozycji (dotyczy użytkowników zarejestrowanych na Top80s) czyli łącznie 3 (słownie: trzech) – propozycji do Listy w następnym tygodniu.

Propozycje do Listy B&A DC:

W propozycjach może znaleźć się każda piosenka której wykonawcą jest Dieter Bohlen, Thomas Anders oraz C.C. Catch i podani na liście wykonawcy (aczkolwiek w przypadku Caroline Muller i zespołów/wykonawców chodzi wyłącznie o piosenki napisane / wyprodukowane przez Dietera i Thomasa).

Każdy uczestnik zabawy w Listę może do każdego następnego notowania zaproponować  jedną piosenkę.

Propozycje do Listy Bohlen & Anders DC można dodawać od momentu ukazania się nowego notowania Listy B&A DC – aż do Poniedziałku do godz. 18-tej (sugerujemy dodawać jak najwcześniej w tzw. "własnym interesie")

W tym czasie będą one weryfikowane co do zgodności z Zasadami – Regulaminem Listy. Nagrania pozytywnie zatwierdzone dodawane będą przez moderatorów do Poczekalni  listy i publikowane w każdy Poniedziałek ok. godz. 19-tej (najpóźniej w momencie rozpoczęcia audycji - prezentacji propozycji). Jednocześnie każdy zarejestrowany użytkownik Forum TOP80s, który zgłosi swoją propozycję nagrania do Listy – na indywidualne wyraźne życzenie otrzyma powiadomienie w prywatnej wiadomości na Forum Top80s w przeciągu kilku, kilkunastu godzin – jeżeli  jakaś propozycja  nie przejdzie weryfikacji i zostanie odrzucona przez moderatora. Propozycje finalnie zaakceptowane pojawią się i będą widoczne na stronie w każdy Poniedziałek (lub dniu grania audycji) najpóźniej o godz. 20. Standardowo akceptowane (lub nie) propozycje wpisywane są na forum muzycznym w kolejności zgłaszania (i odpowiednio moderacji) do czasu zakończenia ich przyjmowania czyli na godzinę przed ich prezentacją w Radio Top80s). Zarówno tuż po wpisach na forum jak i przez czas po zamknięciu przyjmowania propozycji (od godziny 19 aż do 20-tej) będzie również czas na zgłaszanie ewentualnych uwag i reklamacji dotyczących własnej/-nych propozycji.

Wraz z ukazaniem się Poczekalni na stronie ruszy głosowanie na propozycje trwające aż do Piątku do godz. 19-tej. Które trzy piosenki z nagrań umieszczonych jako propozycje i stanowiące jednocześnie poczekalnię wejdą na Listę, okaże się dopiero podczas prezentacji kolejnego notowania Listy B&A DC.

Każdy uczestnik zabawy w Listę (niezarejestrowany na Forum Top80s) podstawowo może do każdego następnego notowania zaproponować  jedną piosenkę.

Użytkownicy Naszego Forum (zarejestrowani na TOP80s) mogą wstawiać po dwie propozycje do Listy. Natomiast zwycięzcy konkursów na Liście – bonusowo mogą dodać aż 3 propozycje – co zwiększa szanse i oznacza, iż jedna lub nawet trzy propozycje mają szanse trafić do poczekalni deklasując konkurentów. Zasadą jest, że do propozycji nie można dodawać tych samych nagrań, które są już aktualnie na Liście lub w poczekalni (propozycjach) B&A DC.

Będziemy się starać, aby każda z propozycji była weryfikowana na bieżąco w dniu dodania, aby powiadamiać na forum lub indywidualnie w miarę niezwłocznie - w przypadku odrzucenia propozycji – tak więc dla własnego komfortu należy propozycje dodawać jak najszybciej – nie czekając na tzw. „ostatnią” chwilę. Tym którzy dodali swoją propozycję (lub propozycje) i  nie przeszła (przeszły) ona (one) pozytywnie moderacji – da to szansę dodania kolejnej (kolejnych) propozycji od razu lub w następnym dniu, czyli o ile propozycja nie uzyskała akceptacji Moderatora to można dodawać kolejne, aż do skutku z pozytywnym finałem o ile będzie dodana przed zamknięciem możliwości dodawania (w przypadku Listy B&A DC – Poniedziałek godz. 18).

Zalecamy, aby do czasu rozpoczęcia prezentacji propozycji w Radio Top80s sprawdzić - czy propozycja „przeszła” i jest widoczna na stronie (odpowiedni post na forum muzycznym) oraz czy została zagrana na audycji prezentującej propozycje.  Zdarza się niestety, że jakąś piosenkę musimy odrzucić z uwagi na Regulamin itp. Staramy się to robić w miarę możliwości na bieżąco dając tym samym możliwość powtórnego wstawienia innej propozycji, lub też umożliwiając kontakt z Administracją w sprawie „reklamacji”.

Kolejne Propozycje dodajemy od momentu otworzenia nowego notowania (każdy Piątek godz. 23) - do Poniedziałku do godz. 18 ! Jest to podyktowane wieloma względami obiektywnymi – mamy zarazem nadzieję, że prawie 4 dni (i czterokrotna możliwość dodania propozycji: Piątek po otworzeniu nowego głosowania, Sobota, Niedziela, Poniedziałek) to sporo czasu i możliwości, aby propozycję wstawić. My również musimy mieć czas na moderację, przygotowanie audycji itp.

Nagrania z propozycji można popierać zaraz po ich ukazaniu się w Poczekalni do Listy – tak więc największe szanse dostania się na listę będą miały piosenki na które również w Poczekalni będziecie głosować już od Poniedziałku.

UWAGA !  Można samemu  poprzeć w głosowaniu własną/e propozycje.

Są także tzw. przypadki "wątpliwe" wymagające, albo dokładnego sprawdzenia, konsultacji lub „wątpliwe” propozycje dodane niemal w ostatniej chwili. Jeśli odbywa się to niestety tuż przed wstrzymaniem dodawania piosenek – to będziemy zmuszeni podejmować ostateczne decyzje (biorąc pod uwagę wszystkie Za i Przeciw). Stąd są przedstawione zasady, ustalenia, a i organizacja Naszej społecznej pracy również ma swoje znaczenie – zatem Wszyscy szanujmy się wzajemnie.

Sporadycznie, bardzo rzadko, ale jednak pojawią się zapewne kontrowersyjne propozycje nagrań nigdy nie wydanych oficjalnie. W tych przypadkach również moderacja odbywać się będzie szczegółowo i wnikliwie. Wtedy okaże się czy nagranie przejdzie – czy też zostaje odrzucone.

Zastrzegamy sobie prawo do odrzucenia  utworu podanego w propozycjach do listy w razie braku nośnika z proponowanym utworem (bądź też jego niedostępności) – lub z INNYCH ważnych przyczyn – nawet w ostatniej chwili, w tym również po terminie zamknięcia propozycji.

W przypadkach osób wstawiających propozycje, a zarazem zarejestrowanych na Naszym Forum info jak i powód  "odrzucenia" propozycji  będzie zapewne przesłany wiadomością „priv” na Forum TOP80s.

Wszelkie reklamacje prosimy zgłaszać do Administracji osobiście lub przez pocztę TOP80s. Każdy przypadek będzie rozpatrywany indywidualnie - i wcale nie upieramy się, że werdykty są ostateczne. Wychodzimy z założenia, że Lista ma być ZABAWĄ wspólną - a nie powodem problemów. Generalnie jest tak - że muszą być ZASADY i schemat, którego staramy się trzymać i przestrzegać. 

Piosenki, które „wylecą” z Listy będą podlegać  okresowi "karencji" (urlopu) i nie będą mogły być dodawane do propozycji  przez okres równego roku !

Tę samą piosenkę można umieścić w propozycjach trzykrotnie pod rząd, później należy co najmniej jeden tydzień pauzować – tak, aby propozycje nie stały się nudne itp.

Zakwalifikowane propozycje są prezentowane na cyklicznej audycji w każdy Poniedziałek o godz. 21.

Audycja z prezentacją nagrań z propozycji będzie odbywać się, o ile będzie ich wystarczająca ilość na godzinną audycję – tj. około 10 nagrań.

Wersje nagrań, covery a Lista Bohlen & Anders DC !

W TOP80s przyjęliśmy zasadę "wpuszczania" na Listę Bohlen & Anders DC – tylko utworów oryginalnych oficjalnie wydanych w latach 1978-2021. Zasadą jest również, aby nagrania były wersjami głownie singlowymi i w żadnym wypadku nie mogą być remixami (chyba, że tylko w takiej wersji zostały wydane). Nie uwzględniamy również Megamixów oraz Medley'ów nagrań, jak również tzw. Home production czyli remixów, megamixów, mixów, wersji maxisinglowych stworzonych przez fanów tej muzyki i nie wydanych oficjalnie na żadnym nośniku.

Jeśli dany wykonawca / zespół nagrał piosenkę napisaną przez Dietera Bohlena lub Thomasa Andersa, a następnie wydał ją w nowszej wersji – to do propozycji może wejść jedynie pierwsza wersja tego nagrania.

Przykład:

Modern Talking – „Brother Louie” – poprawna
Modern Talking – „Brother Louie Mix‘98” – niepoprawna
Modern Talking – „Brother Louie (I'm A Lover) (New Version 2017 )” – niepoprawna

Ponieważ istnieje wiele wersji poszczególnych (tych samych) piosenek w różnych wykonaniach (przykład: "You're My Heart, You're My Soul" gdzie mamy wykonanie Modern Talking, Thomasa Andersa, Dietera Bohlena, Engelberta, Mary Roos itp. itd.) to na liście, w tym w propozycjach (poczekalni) może znajdować się tylko jedno takie nagranie – jedna wersja.

Aby była pełna jasność, gatunki i style takie jak:

Reggae, Country, Euro House, House, Acid House, Techno, Tribal, Trance, Industrial, Hip-Hop, Euro Dance, Dance, Ambient, Rock, Schlager (po roku 2000) i inne "ciężkie" oraz pokrewne – NIE KWALIFIKUJĄ się na Listę B&A DC !

Dlatego niektórzy wykonawcy dla których pisali Thomas Anders i Dieter Bohlen zostali na liście wykonawców / zespołów dopuszczonych do propozycji pominięci.

UWAGA ! Bardzo Ważne !

Do propozycji TOP80s Bohlen & Anders DC - NIE DODAJEMY nagrań, które są coverami polskimi  nagrań Bohlena czy Andersa ! Nasza Lista pozbawiona jest niestety z różnych przyczyn takich nagrań i Proszę to przyjąć do wiadomości, i uszanować.

NIE DODAJEMY jednocześnie nagrań wykonawców/zespołów umieszczonych w tym regulaminie, a wydanych po 1990 roku do listy TOP80s NG DC.

Podobnie z nagraniami tych wykonawców z lat 80-tych – nie mogą być one od teraz dodawane do propozycji na listę TOP80 DC.

Wszelkie sprawy, uwagi  i wątpliwości dotyczące Propozycji i Listy Bohlen & Anders DC, zgłoszone w trybie „priv” Administracji TOP80s – będziemy ZAWSZE starali się rozwiązywać „polubownie”.

Wstawianie piosenek do Propozycji oraz opisy nagrań:

Utwór /piosenka powinien być wpisany zgodnie ze schematem i szablonem czyli – osobno nazwa wykonawcy, osobno tytuł nagrania, osobno Nick osoby wstawiającej nagranie (w przypadku osób zarejestrowanych na Forum TOP80s – taki sam Nick jak na Forum, a w przypadku osób niezarejestrowanych taki sam Nick jak użyty pierwszym razem czyli kontynuacja z tym samym nickiem).

Przyjmujemy za wyjściowe do opisu wykonawców i piosenek nazewnictwo ze strony
www.discogs.com

Każde słowo powinno rozpoczynać się z wielkiej litery. Jest to ważne dla naszej bazy danych jak i przede wszystkim ułatwia moderację. Zalecamy sprawdzać pisownię bowiem utwór wpisany z rażącym błędem w niektórych przypadkach może być po prostu odrzucony. Szanujmy czas i siebie nawzajem  bo nie jest Naszą intencją odrzucanie propozycji z uwagi na tzw. „bo tak”.

Przykłady poprawnego opisu wstawianej propozycji:

C.C. Catch – I Can Lose My Heart Tonight – prawidłowo (zgodnie z discogs):
https://www.discogs.com/CC-Catch-I-Can-L...se/2581748

C. C. CATCH – I CAN LOSE MY HEART TONIGHT – nieprawidłowo
C. C. Catch – I Can Lose My Heart Tonight – nieprawidłowo
C.C. Catch – I Can Loose My Heart Tonight – nieprawidłowo

Uwaga – wszelkie próby manipulacji listą, złośliwości, kombinacji – skutkują czasowym zablokowaniem możliwości dodawania propozycji, głosowania lub wykluczeniem !

Premiowanie i nagrody dla osób zarejestrowanych na Forum TOP80s:

Osoby zarejestrowane na Forum i biorące udział w współtworzeniu Listy B&A DC będą mogły w przyszłości liczyć na specjalne bonusy, udział w organizowanych zlotach i imprezach, przywileje i rzeczowe nagrody za tzw. aktywność ! Chyba warto zatem pokusić się o rejestrację i aktywne wspieranie TOP80s.

Zapraszamy do wspólnej zabawy Wink

Administracja


Skocz do: