Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Historia Italo Disco
#1
HISTORIA ITALO DISCO
Italo-Disco
Italo Disco odnosi się do stylu muzycznego, który ewoluował bardzo szybko we wczesnych latach 80-tych we Włoszech i innych częściach Europy. Muzyka Italo Disco była uważana za dość futurystyczną i kosmiczną w odniesieniu do masywnych efektów stworzonych za pomocą pierwszej generacji prawdziwych syntezatorów, automatów perkusyjnych i vocoderów. Dwadzieścia pięć lat później, muzyka Italo Disco przeżywa swój renesans, podczas którego deejay'e na całym świecie z zachwytem puszczają oryginalne klasyki, podczas gdy inni tworzą zupełnie nową muzykę, która brzmi tak, jakby została stworzona w 1982 roku. Kompilacje również oddają hołd arcydziełom. Ale co definiuje arcydzieła? Czy są to muzyczne listy przebojów? Czy to, że wytrzymują próbę czasu? Czy może piosenki, które w ciągu ostatnich 25 lat stały się w tym czy innym momencie cenione? Ty decydujesz! Nie ma prawdziwej historii italo disco, która odtwarza, jak to wszystko ewoluowało, jednak my mamy zamiar opowiedzieć Wam italo disco naszymi oczami  i oczami wielu innych fanów gatunku!.
Mamy XXI wiek, a deejay'e, klubowicze i fani electro w każdym wieku szukają oryginalnego materiału, od którego wszystko się zaczęło. Zapomnijcie o disco, synth-popie i nowej fali - być może były one czynnikami w ewolucji nowoczesnej muzyki tanecznej, ale to 10,000+ artystów Italo Disco po raz pierwszy naprawdę połączyło arpeggio synth-hooks, electro bity i szykowne 12" okładki. Jest teraz jasne, że wiele utworów Italo Disco wpłynęło na chicagowską scenę innych gatunków muzyki tanecznej. Wiele z dzisiejszej najbardziej bujnej muzyki elektro jest przypisywana bezpośrednio Italo Disco.

HISTORIA ITALO DISCO

1975-1977
 - Pochodzący z Val Gardena we Włoszech Giorgio Moroder zaczyna eksperymentować na nowej zabawce w świecie muzyki: elektronicznym syntezatorze. Zaczyna tworzyć pętle i synth-hooki używając podstawowego sprzętu firm Moog i Korg. "The Chase" i reszta partytury do filmu "Midnight Express" z 1978 roku na stałe zapisały się w uszach młodych Włochów, którzy później tworzyli własną muzykę elektroniczną, ostatecznie znaną jako "Italo Disco". Zaledwie rok wcześniej, w 1976 roku, rozpoczęła się znakomita kariera Johna Carpentera jako twórcy filmowego i kompozytora muzyki elektronicznej z nadmiernym wykorzystaniem droidów i automatów perkusyjnych. Oryginalna ścieżka dźwiękowa do filmu "Assault On Precinct 13" stała się inspiracją dla wielu Włochów, którzy zdali sobie sprawę z potęgi automatu perkusyjnego, co słychać w motywie otwierającym film. Mniej więcej w tym samym czasie pojawia się włoska grupa muzyczna o nazwie Goblin, która zaczyna tworzyć elektroniczne ścieżki dźwiękowe do wszystkich włoskich horrorów Dario Argento, ustanawiając kolejny ważny wpływ dla wczesnych artystów Italo Disco. Jedne z najbardziej pamiętnych i wczesnych partytur powstały do filmów "Deep Red" i "Suspiria" (odpowiednio 1976 i 1978). Partytury Goblina i styl Argento sprawiły, że wielu innych włoskich reżyserów filmowych zaczęło używać elektronicznych elementów w swoich filmach Giallo i horrorach - tym samym rozpoczynając nową erę muzyki elektronicznej (pierwszą było disco kilka lat wcześniej). W końcu mroczne brzmienie tych partytur połączy się z muzyką disco i dojdziemy do Italo Disco. Ale najpierw,


1977-78 - ukazuje się pierwszy pełny album Giorgio Morodera. "From Here To Eternity", zawierający pierwszy singiel pod własnym tytułem, który stał się natychmiastowym sukcesem, był tym, od czego wszystko się zaczęło! Album ten został uznany za pionierski, który na zawsze zmienił muzykę elektroniczną. Niecały rok później ukazał się "Chase", który stał się największym hitem w historii Giorgio, po raz kolejny umacniając jego pozycję jako lidera w dziale elektroniki. Niemal równocześnie włoski producent Jean-Marc Cerrone wydaje serię albumów - najsłynniejsze z nich to "Supernature" i "Love In C Minor". Po prostu wybitna praca z syntezatorem sprawiła, że pochodzący z Francji Jean-Marc Cerrone stał się kolejnym ważnym czynnikiem wpływającym na całą muzykę Italo Disco. Wkrótce po tym jak Moroder i Cerrone pojawili się na falach radiowych, reszta stała się historią. Lucrethia & The Azoto 14,008 wydają "Dance Skinsation LP", który pomaga rozkręcić wytwórnię Vedette Records - wytyczając drogę Włochom do produkcji muzyki disco. W 1978 roku La Bionda pojawia się z jedną z piosenek, którą wielu uważa za pierwszy utwór Italo Disco: "One For You, One For Me".

1978-1981
 - Pod koniec 1978 roku Black Devil, bardzo mało znany wówczas zespół z Francji, wydaje "Disco Club LP", który dziś uważany jest za jedną z największych elektronicznych przyjemności końca lat 70-tych. Piękne harmonie tworzone wyłącznie za pomocą syntezatora podczas sesji nagraniowych w czasie rzeczywistym sprawiają, że album ten do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością! "Disco Fizz" Azoto (pracującego bez składni Lucrethia) ukazał się w 1980 roku, równocześnie z wydawnictwem Tantry "The Hills Of Kathmandu". Obaj artyści, będący Włochami i skłaniający się bardziej ku tradycyjnemu rytmowi disco, a bardziej ku szybszemu rytmowi perkusji przy użyciu automatu perkusyjnego, będą później znani jako dwaj pionierzy tego, co stanie się Italo Disco! W tym samym czasie, w nowo powstałej wytwórni Discomagic Records, Sylvi Foster tworzy "Love Dawn" i "If You Are Master", podczas gdy Delanua tworzy arcydzieło "Flood" - te utwory są do dziś uważane za pierwsze prawdziwe utwory Italo Disco. Kano rozpoczyna swoją długą karierę od takich utworów jak "I'm Ready" i "Holly Dolly". W 1980 roku, La Bionda ustanawia się jako główny wpływ w muzyce Italo Disco ze swoim wielkim hitem "I Wanna Be Your Lover".


1982 - W 1982 roku scena Italo Disco była już w pełnym rozkwicie. Discomagic Records i Il Discotto Productions pojawiły się w tym momencie i zaczęły wydawać wiele sub-labeli, każda z własnym, wyróżniającym się brzmieniem. Na Il Discotto, Jo Jo stworzył arcydzieło zatytułowane "Mind Games", które połączyło R&B, electro i disco w jedną piosenkę, a Gary Low wydał swój pierwszy singiel "You Are A Danger", który wziął syntezator i fortepian i zespawał je razem w jedną piosenkę. Na drugim końcu spektrum, Discomagic zaczynał długi katalog płyt. Pierwszymi wielkimi wydawnictwami były "How Many Fill" Delanua, "The Garden" i "Robot Is Systematic" 'Lectric Workers, oraz klubowy hit "Hookey" Sylvi Foster. ll Discotto Productions ma na swoim koncie wielki przebój "Tequila" Bo Bossa. "I Need Love" Capricorn zostaje wydany i uznany za wielkie osiągnięcie w electro dance. "Plastic Doll" Dharmy staje się kultowym klasykiem, wyprzedzając swoją epokę! W Zanza Records, Klein & M.B.O. wydają "Dirty Talk", a Pink Project debiutuje z "Disco Project", coverem "Another Brick In The Wall" Pink Floydów, stając się dwoma z największych hitów na listach przebojów w Europie w całym 1982 roku. W roku '82 nakładem Zanza Records ukazał się również "Droid" Mito, utwór i artysta, który od tamtego czasu zyskał sobie sporą popularność. Kato, który stał się jednym z najbardziej znanych artystów Italo w historii, debiutuje z "Chinese Revenge", bardzo kosmiczną piosenką disco. Utwór "Starknight" Boba Saltona staje się energetycznym hitem Italo Disco. "Coda" Amina Pecka rozpoczyna długą listę hitów tego pana. The Twins debiutują z "Face To Face - Heart To Heart" i powrócą w 1983 roku z dwoma kolejnymi dużymi singlami (więcej o nich później). Wielkim osiągnięciem dla electro połączonego z Italo Disco w 1982 roku byłby "Bad Passion" Steel Mind. Używając męskiego, żeńskiego i robotycznego wokalu w jednym utworze, słyszymy coś, co jest raczej preludium do całej przyszłej muzyki tanecznej. Nie będziemy tego dalej podkreślać, ale jest to jeden z fundamentalnych utworów Italo Disco! Marzio Dance debiutuje z kilkoma obiecującymi hitami takimi jak "The Adventure" i następcą z początku '83 roku zatytułowanym "Rap-O-Hush". Jednym z najbardziej poważanych utworów 1982 roku jest "Life With You" Expansives, projektu Franco Rago i Giorgio Farina, którzy wyprodukowali również "The Man From Colours" Wanexa, wszystkie wydawnictwa wspomnianego 'Lectric Workers, a także "Batida" Cariocas, który trafił na rynek pod koniec 1982 roku.

1983 - Najlepszy rok dla muzyki Italo Disco z punktu widzenia prawdziwego miłośnika Italo to bez wątpienia 1983! Tak wiele hitów, tak wiele wspomnień. Aby zacząć się rozwijać, Mr. Disco Organization (sub-label Full Time Records) wydaje "Spacer Woman" Charliego i staje się natychmiastowym klasykiem i największą piosenką w całej wytwórni. Wytwórnia House Of Music również robi fale z kilkoma arcydziełami. Po pierwsze, B.W.H. wydaje podwójny singiel zatytułowany "Stop" / "Livin' Up", często uważany za najbardziej dopracowane wydawnictwo Italo Disco jakie kiedykolwiek powstało! Następne wydawnictwo w wytwórni: "A Dog In The Night" autorstwa Mr. Master staje się kolejnym wielkim hitem. Jednak to trzecie wydawnictwo w wytwórni House Of Music nadało ton doskonałej piosence: "Cybernetic Love" Casco, wokoderowo-syntezatorowe arcydzieło. To dopiero początek wielkich przebojów tego roku! "Take A Chance" Mr. Flagio zawiera silnie wokalizowany męski głos i electro bity, które na zawsze wyryły się w głowach wielu miłośników Italo. Il Discotto było domem dla Doctor's Cat i ich debiutanckiego utworu "Feel The Drive". Również w tej samej wytwórni ukazało się pierwsze wydawnictwo Brand Image zatytułowane "Are You Loving?". Na wytwórni Italian Records, Gaznevada wydaje "I.C. Love Affair", a N.O.I.A. wydaje "Stranger In A Strange Land" - dwa natychmiastowe klasyki. W wytwórni Fly Music ukazuje się "Shaker Shake" zespołu Time, który staje się niezapomnianym klasykiem z niesamowitą pracą syntezatorów, która od tamtej pory nie ma sobie równych. W Discomagic, był to absolutnie wielki rok, włączając w to niesławny utwór "I'm Hungry" Stoppa, który prezentuje jeden bardzo fajny bassline. Również Samoa Park debiutuje z Italo Disco wersją słynnego projektu Mike'a Oldfielda "Tubular Bells". Ryan Paris tworzy radosną, fortepianową melodię "Dolce Vita", która zdobyła szczyty europejskich list przebojów. "Dance Tonight" Tommy'ego Bow'a i "Diamond In The Night" Felli'ego to dwie z największych piosenek Discomagic w 1983 roku. Jednakże, jednym z najlepszych wydawnictw Discomagic był "Orient Express" Wish Key. Gary Low kontynuuje swoją drogę jako lider z kolejnym singlem "I Want You", który był samplowany wiele razy przez lata, ostatnio przez Miss Kittin. Gazebo tworzy serię hitów na europejskich listach przebojów z "Masterpiece", "I Like Chopin" i "Lunatic". W American Disco Records, Scotch wydaje "Penguin's Invasion", a P. Lion "Happy Children", dwa utwory, które zajmują pierwsze miejsca na europejskich listach przebojów i prowadzą do sukcesu w tej wytwórni. Również w wytwórni American Disco, Finzy Kontini wydaje "Cha Cha Cha", tropikalną melodię wciąż zachowującą brzmienie Italo Disco. I oczywiście jeszcze jeden wielki hit w tej wytwórni: "Hey D.J. (Give Me A Lot Of Music)" w wykonaniu B. Rose. Gang Camaro wydaje "Fuerza Major" i "Ali Shuffle", podczas gdy Kano powraca na szczyty list przebojów z wielkim hitem zatytułowanym "Another Life". Niesamowitą i piękną piosenką z amatorskiej wytwórni Danse Records jest "Come ..r" Pineapples z Douglasem Roopem, amerykańskim wokalistą. Jest to jedna z najbardziej ukochanych piosenek Italo, jakie kiedykolwiek powstały. Memory Records płonęło dzięki wydawnictwom Hipnosis ("Pulstar" i "Oxygene") i Baby's Gang ("Happy Song"). Jednym z ich najlepszych wydawnictw było jednak "Don't Stop Lovin'" J.D. Jabera. "Incantations" G.A.N.G. to kolejny wielki hit Italo, pochodzący z wytwórni Discomagic. "Let's Go Out" Roberto Onofri & Dee Jay Program Band to wyjątkowo mało znana piosenka, na którą jest teraz ogromny popyt. "Suicidal" i "Anxiety" Amina Pecka to dwie najlepsze piosenki Italo z 1983 roku, pokazujące jak wiele pracy włożono w każdy utwór - te 8-10 minutowe kawałki wykorzystują wiele instrumentów i warstw kanałowych, ostatecznie czyniąc Amina Pecka wciąż popularnym do dziś! "Run Away" International Music System staje się dobrze znaną piosenką dzięki bardzo głębokim, mrocznym bitom. Rok został zwieńczony super mocnym utworem "You ... See" Helicona, w którym wykorzystano męsko-żeńskie combo wokalne, co jest rzadkością w przypadku utworów Italo. The Creatures wydają utwór "Believe In Yourself", dzięki któremu na stałe wpisali się w nurt Italo Disco. To samo tyczy się The Twins i ich dwóch wielkich piosenek: "Ballet Dancer" i "Not The Loving Kind". Righeira wydała "No Tengo Dinero" i "Vamos A La Playa", dwie włoskie wokalne piosenki, które zdobyły szczyty wszystkich list przebojów w Europie. Inne wielkie przeboje w 1983 roku to "Young Man" Nite Lite, "Communicate" Kirlian Camera, "Voice (In The Night)" Martinelli, "Hypnotic Tango" My Mine, i "Magical Body" Los Angeles T.F. W kategorii własnej, Den Harrow debiutuje z "To Meet Me" i "A Taste Of Love" dwiema bardzo ładnymi produkcjami z kimś innym, kto faktycznie lip-synchronizuje te piosenki dla przystojnego 'Den Harrow'. Ponieważ Den Harrow był fałszywym nazwiskiem, pytanie wkrótce stało się: "Kim jest Den Harrow?" Czy to była ta sama osoba co Fred Ventura, Joe Yellow, czy Albert One? Wkrótce zdano sobie sprawę, że Italo Disco posiada jeszcze jeden element tajemniczości stworzony przez tego typu scenariusze. Gdy rok dobiegał końca, Decadance wydało "On And On (Fears Keep On)", niesamowite arcydzieło, które wielu deejay'ów chciałoby mieć. Gdy rok 1983 dobiegał końca, stało się jasne, że Italo Disco jest największym gatunkiem muzycznym w historii Włoch. Wiele wytwórni płytowych, dużych i małych, wydawało teraz hit za hitem. Niektóre z większych wytwórni zaczęły robić fale w Niemczech, Holandii i całej reszcie Europy (z Anglią jako wyjątkiem), ostatecznie znajdując drogę do wytwórni ZYX w Niemczech. Ta wytwórnia była największą i najgorszą wytwórnią w całej Europie i była znana z tego, że robiła wiele licencji dla stron trzecich na rynek niemiecki (który był absolutnie ogromny na muzykę disco/dance!) To właśnie w tym roku ZYX miał wystarczająco dużo utworów licencjonowanych do swojej wytwórni, że jeden z ich producentów/deejay'ów stworzył 2 krótkie megamixy używając włoskich utworów disco. Miks został nazwany "Italo Boot Mix Volume 1" i zawierał takich artystów jak Mr. Flagio, Time, Doctor's Cat, Samoa Park i Brand Image. Miks oczywiście odniósł ogromny sukces w całej Europie i był pierwszą odsłoną czystej włoskiej muzyki na nowych rynkach. Wkrótce po wydaniu pierwszego "Italo Boot Mix", wszyscy w Europie zaczęli odnosić się do muzyki dyskotekowej z Włoch jako Italo Disco, co jest teraz tym, czym cały gatunek jest znany. Jedna ważna uwaga: Seria Italo Boot Mix, która liczyła w sumie 16 volumes (części), po 2 miksy każdy, zawierała tylko utwory licencjonowane przez wytwórnię ZYX i zdecydowanie nie jest wyznacznikiem "najlepszych utworów Italo Disco" - tylko tych najlepszych, które ZYX dostał w swoje ręce. Wiele z najlepszych utworów Italo Disco nigdy nie opuściło Włoch i nie jest tak dobrze znanych.

1984 - Fockewulf 190 toruje sobie drogę utworami "Gitano" i "Body Heat", dwoma z najbardziej szanowanych utworów Italo w historii. Włosi stojący za Fockewulf 190 nie poprzestali na tym - stworzyli jeszcze jeden utwór pod pseudonimem Frank Tavaglione o nazwie "Tumidanda" - jeden z najbardziej poszukiwanych utworów Italo w historii! Oryginalne 12" zawiera zarówno wersję angielską jak i włoską, co było bardzo rzadkie! Używając głosu Freda Ventury i wartości produkcyjnych Market Records, grupa Fockewulf 190 wykonała jeszcze jeden strzał w scenę Italo  z "Eagles In The Night" Dario Dell'Aere - stając się kolejnym bardzo poszukiwanym wydawnictwem, którego prawie żaden DJ nie może twierdzić, że jest w jego posiadaniu do dnia dzisiejszego. Mówiąc wprost, cztery produkcje Fockewulfa 190 zostały wydane w limitowanej ilości w 1984 roku i z biegiem lat stają się coraz trudniejsze do zdobycia - na eBay'u sprzedawane są po kilkaset dolarów za sztukę. Mówiąc o mijających latach, Fred Ventura ma wielki hit z "The Years (Go By)" i pojawia się on w Italo Boot Mix, co czyni go jeszcze większym hitem w Niemczech. International Music System, wydają piosenkę "Dancing Therapy". Wielkie hity roku w Memory Records to "Hey Hey Guy" i "Tonight" Kena Laszlo oraz "Void Vision" i "Polaris" Cyber People. Wytwórnia Peecker Melody, sub-label Il Discotto dostarcza w 1984 roku 3 wielkie hity. Są to: "Your Fun" zespołu Modem, "Driving" Sensitive oraz "Running Straight" Amina Pecka. "I Wish" zespołu Bolero stał się wielkim hitem w całej Europie. Jednym z największych hitów tego roku był "Self Control" nieżyjącej już Laury Branigan. Piosenka ta została napisana przez włoskiego artystę, który wydał swoją wersję (oryginał) pod pseudonimem RAF (lub RAFF na innych rynkach). Obie wersje znalazły się na szczytach wszystkich list przebojów w Europie, a w pewnym momencie obie piosenki zajmowały jednocześnie pozycje ..1 i ..2 na niemieckiej liście przebojów. Wersja Laury Branigan jest fantastyczna, ale brakuje w niej pięknego męskiego wokalu i fantastycznego rapu pod koniec piosenki. "Queen Of Discoteque" Sissy z wytwórni Eyes Records jest niesamowitą piosenką. Również w tej wytwórni znajduje się "Future State" tego samego artysty, a także "Firelight" Ghecko (często mylony jako Checko) - te piosenki pomogły Eyes Records stać się topową wytwórnią Italo w 1984 roku. W Ram Productions, sub-label'u Discomagic, Ram Band wydaje "Silent Smiles", a następnie w tej samej wytwórni, Anthony's Games wydaje ten sam utwór. Rok później, w tej samej wytwórni, Visions wydaje "Everybody", a niedługo później Videovision (w wytwórni Ra.Re) wydaje "Anybody", a Video (w wytwórni Fly Records) "Somebody". Człowiekiem, który stoi za wszystkimi trzema piosenkami, które "przypadkowo" mają podobne tytuły i ten sam synth-hook jest Raff Todesco. Wszystkie te rzeczy związane z wydawaniem tego samego utworu przez dwóch lub trzech różnych artystów były dość powszechne w gatunku Italo Disco. Najsłynniejszą z nich jest piosenka "Souvenir", która pierwotnie została wydana przez OMD, a następnie pokryta przez kilku włoskich artystów, w tym Nicky & Nicky i Saxophone.

1984 roku Italo Disco było już w kwiecie wieku, a setki nowych utworów pojawiały się każdego miesiąca w lokalnych sklepach płytowych we Włoszech i Europie, zwłaszcza w Holandii i Niemczech, gdzie gatunek ten stał się absolutnym fenomenem. "Clouds" Angie to wielki kobiecy hit Italo. "Magic Carillon" Rose to kolejny klasyk kobiecego wokalu, często uważany za najlepszą piosenkę Italo w historii. Fake debiutuje z niezwykle seksowną piosenką w stylu vintage disco, która zachowuje wiele elementów Italo Disco. Piosenka nazywa się "Donna Rouge" i jest często uważana za idealną piosenkę! Przejdźmy teraz do wielkich hitów 1984 roku. "The Years (Go By" Freda Ventury staje się wiodącym utworem na jednym z Italo Boot Mixów, a także hitem top list przebojów w całej Europie. Wielkim hitem Il Discotto był "Hot Stuff" zespołu Image. Wielkim hitem Discomagic było "Play Boy" Venise - kolejna niesamowita piosenka z kobiecym wokalem i świetnym electro/drumowym beat combo. Jednak największą piosenką Italo roku 1984 (z punktu widzenia prawdziwych fanów) będzie "Catch" Sun-La-Shan. Catch Is Sexy" to słynny wokal do tego utworu, który jest w stanie zaśpiewać prawie każdy fan Italo. Scotch wydał "Disco Band", wielki arpeggio hit, który stał się wielkim hitem w Niemczech, stając się jednym z największych sukcesów na listach przebojów Italo w historii! Miko Mission wydaje dwie piosenki z rzędu, "The World Is You" i "How Old Are You?", które natychmiast wpisują się w karty historii muzyki Italo Disco! Bez wątpienia to właśnie praca syntezatorów, którą Miko wykonał w tych dwóch utworach sprawiła, że zapadły one tak bardzo w pamięć. Memory Records jest prowadzone przez Kena Laszlo (m.in. "Hey Hey Guy", "Tonight") i Cyber People (m.in. "Void Vision", "Polaris"),

1985 - Fantasy Life wydaje "Over And Over", uważany za najrzadszy winyl Italo Disco w historii. mp3 jest dość łatwe do znalezienia, ale to właśnie oryginalna 12" płyta regularnie osiąga 600-700 dolarów na eBayu. Co DJ zrobiłby, żeby ją mieć!!! A czego by nie zrobił DJ??? Brand Image powraca na scenę Italo w 1985 roku z "Love In A Summer Night", pomagając założyć niesławną wytwórnię Time Records. Magika również ma niezły hit w Time Records z "I Know Magika". Należy zauważyć, że mniej więcej w tym czasie, gdy Italo Disco zaczęło przejmować fale radiowe, nagle zaczęliśmy obserwować poważne nasycenie rynku - 1000 wydań rocznie, ostatecznie szczyt w 1984 i 1985 roku z 5000 głównych wydań każdego roku przez 100 i 100 wytwórni. Kilka rzeczy może wyjaśnić to nasycenie rynku: 1) tworzenie piosenek Italo Disco było bardzo łatwe, tanie i modne, szczególnie dla DJ-ów tamtych czasów. 2) wielu największych producentów z dużych wytwórni zakładało sub-labele i pozwalało jednemu głównemu artyście stać na czele wytwórni i produkować dosłownie setki utworów w bardzo krótkim czasie. Często zdarzało się, że jeden producent produkował 100 piosenek rocznie, a ci sami wokaliści pojawiali się w utworach wielu sub-labeli, będąc sekretnymi wokalistami. Rose, Ken Laszlo, Fred Ventura, Eddy Huntington, Den Harrow, Joe Yellow i Albert One stali się głównymi twórcami tego szybkiego ruchu nowych utworów. Na przykład "Spanis Run" Jaco to tak naprawdę głos Kena Laszlo, znanego z hitu "Hey Hey Guy". W 2006 roku wciąż przeglądamy produkcje i próbujemy się zorientować, kto śpiewał i kto wyprodukował niektóre utwory - to wszystko jest dość zagmatwane, ponieważ gatunek ten był bardzo zwarty, a jednocześnie tak szybko ewoluował. Tak czy inaczej - rok 1985 przyniósł wiele, wiele wielkich hitów. "Forever And A Day" 93rd Superbowl prezentuje niesamowity męski wokal, Fake powrócił z wielkim hitem "Brick" i drugą stroną "Another Brick" - naprawdę bardzo dobra produkcja! "Dial My Number" R. Bais. "Baby On Fire" Ottomix & P.K. Siegel.

1986 - Italo Disco ma już za sobą swój szczyt, zaczyna podupadać, ponieważ pojawiają się nowe gatunki. Muzyka napędzana przez Modern Talking, Bad Boys Blue, C.C. Catch i Silent Circle jest główną sceną taneczną, która zaczyna podbijać listy przebojów. Jednak Italo Disco wciąż nie było martwe! To był rok, w którym w końcu dotknęło ziemi amerykańskiej - 2 utwory stały się w USA małymi hitami to "Boom Boom Boom (Let's Go Back To My Room)" Paula Lekakisa i "Tarzan Boy" Baltimora, który został wydany w 1985 roku, ale stał się amerykańskim hitem w 1986 roku. To właśnie w tym czasie Radiorama stała się ważnym graczem na scenie Italo. Otrzymali własną wytwórnię i pod koniec 1986 roku wydali ważny, ważny utwór "Aliens". Alan Barry, Aleph, Alphatown i wielu innych artystów Italo zaczyna eksperymentować z szybszym BPM. Powoli, ale szybko, BPM zaczyna przyspieszać do 130's, 140's, i tak dalej. Time Records staje się liderem w branży w tym momencie, z A Beat C i Asia Records następujące tuż za. Mieszanki Italo Boot są teraz w pełni popularny w Niemczech i innych częściach Europy, które nie były w stanie uzyskać dostęp do wszystkich wydań Italo. Italo Boot Mixes były megamixami wytwórni ZYX, zawierającymi 10-15 utworów na mix, zazwyczaj podzielone na 2 części każda. Zazwyczaj zawierały one największe utwory Italo z tamtego okresu i były dość popularne w Niemczech, gdzie wiele z nich przez wiele tygodni znajdowało się na pierwszych miejscach list przebojów.

ITALO-DISCO NIGDY NIE UMRZE!!!. ODRADZA SIĘ, ZYSKUJE CORAZ WIĘCEJ SŁUCHACZY NA CAŁYM ŚWIECIE PO PRZEZ STRONY I FORA MUZYCZNE POŚWIĘCONE TEMU STYLOWI MUZYCZNEMU JAK TOP80s.
Odpowiedz


Skocz do: